teaser 2,7 tys. uczniów z całej Polski uczy się logistyki z Eurocash

16.11.2021 11:04

2,7 tys. uczniów z całej Polski uczy się logistyki z Eurocash

Blisko 2,7 tys. uczniów szkół branżowych i techników z całej Polski wzięło udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych, który 8 listopada zorganizowała Akademia Umiejętności Eurocash. Podczas ostatniej, trzeciej już edycji wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać specyfikę pracy na stanowiskach: technik logistyk i magazynier-logistyk.

Warsztaty prowadzili pracownicy Grupy Eurocash z działu logistyki oraz trenerzy AUE z 20-letnim doświadczeniem. Dzięki takiemu doborowi prelegentów uczestnicy dostali informacje „z pierwszej ręki” o tym, jak wygląda ścieżka kariery w logistyce – branży, która w dobie e-commerce bardzo szybko się rozwija i w której stale brakuje rąk do pracy. Już co czwarte ogłoszenie o pracę dotyczy zatrudnienia właśnie w branży logistycznej – podało we wrześniu Trenkwalder Polska. Uczestnicy podczas warsztatu mieli też okazję dowiedzieć się, jak działa logistyka w Grupie Eurocash, która jest największym polskim hurtowym dystrybutorem FMCG w Polsce.

Za nami kolejny udany Festiwal Umiejętności Zawodowych! Branża logistyczna, którą wzięliśmy na warsztat podczas ostatniej edycji, wciąż poszukuje nowych pracowników. Młodzi ludzie już na starcie mogą znaleźć w niej atrakcyjne warunki pracy i stabilne zatrudnienie. Jestem przekonana, że dzięki naszym warsztatom uczniowie będą mogli znaleźć właściwą dla siebie ścieżkę rozwoju szybciej i z mniejszym stresem. Wierzę też, że przynajmniej część z nich postawi na karierę właśnie w logistyce – mówi Agata Dzierba, Menadżer Akademii Umiejętności.

Formuła online Festiwalu sprawia, że mogą w nim bez problemu wziąć udział osoby z całej Polski. Na edycję organizowaną 8 listopada zarejestrowali się m.in. uczniowie ze szkół warszawskich, krakowskich, łódzkich, szczecińskich, a także z placówek zlokalizowanych w mniejszych ośrodkach: jak Braniewo, Chełmce, Darłowo, Wschowa czy Śrem.

Po raz pierwszy miałam okazję wspólnie z uczniami wziąć udział w Festiwalu Umiejętności. Zarówno nam, nauczycielom, jak i uczniom dużo dała możliwość skonfrontowania z praktykami tego, jak teoria, którą zajmujemy się w szkole, przekłada się na ich codzienną pracę. Dzięki takim inicjatywom uczniowie widzą, że warto nad sobą pracować i inwestować w rozwój kompetencji zawodowych – podsumowuje Karina Józefiak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie i jedna z osób, które uczestniczyły w listopadowych warsztatach. W sumie w wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z blisko 80 różnych miejscowości. Udział w Festiwalu był bezpłatny.

Festiwal to ważny punkt na mapie wydarzeń, które organizujemy. Łączy w sobie różne cele realizowane przez Akademię Umiejętności: budowanie kompetencji zawodowych, wspieranie młodzieży, docieranie z edukacją branżową zarówno do dużych miast, jak i mniejszych ośrodków. Szczególnie ważne dla nas jako Grupy Eurocash jest wspieranie uczniów szkół branżowych i techników, w których upatrujemy ogromny potencjał i których chcemy zachęcać do wspólnego budowania kapitału handlu niezależnego w Polsce – dodaje Agata Dzierba.

Festiwal Umiejętności Zawodowych jest realizowany w ramach Projektu na rzecz promocji zawodów sprzedawcy i magazyniera-logistyka w szkołach branżowych oraz technika handlowca i technika logistyka w szkołach technicznych, objętego patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji. Podczas poprzednich edycji Festiwalu omówiono m.in. zawody sprzedawcy i technika handlowca (pierwsza edycja) oraz technika logistyka i logistyka-magazyniera (druga edycja).Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych (FMCG). Spółka współpracuje z ponad 90 tys. klientów, z których aż 70 tys. stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy detaliczne w całej Polsce, których Eurocash wspiera w obszarze dystrybucji, marketingu, nowych technologii i edukacji.

Grupa to również organizator znanych sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich takich jak: ABC, Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben. Firma, w oparciu o placówki franczyzowe i własne, rozwija Delikatesy Centrum – największą sieć supermarketów w Polsce.

 

Akademia Umiejętności Eurocash to największy w Polsce program edukacyjno-szkoleniowy wspierający niezależne sklepy detaliczne zrzeszone w sieciach franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash. W ciągu 11 lat istnienia, z oferty Akademii skorzystało ponad 130 tys. osób. Wśród narzędzi dostarczanych przez AUE znajdują się: platforma edukacyjna z dostępem do 50 kursów e-learningowych, ścieżek wdrożeniowych dla nowych pracowników, webinarów oraz AUE TV; warsztaty w sklepach; konferencje edukacyjne oraz studia podyplomowe dla przedsiębiorców prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

foto Katarzyna Sołowiej

Katarzyna Sołowiej

katarzyna.solowiej@prhub.eu