teaser Ponad 1000 właścicieli niezależnych sklepów spożywczych walczy o tytuł „Herosa Polskiej Przedsiębiorczości” - w jury m.in. Rafał Brzoska, prezes InPostu i Krzysztof Pawiński, prezes Maspexu

12.08.2021 12:00

Ponad 1000 właścicieli niezależnych sklepów spożywczych walczy o tytuł „Herosa Polskiej Przedsiębiorczości” - w jury m.in. Rafał Brzoska, prezes InPostu i Krzysztof Pawiński, prezes Maspexu

Tylko do 14 sierpnia trwa głosowanie w organizowanym przez Grupę Eurocash konkursie „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”. Ubiegający się o tytuł „Herosa” – właściciele sklepów detalicznych walczą o nagrody finansowe o łącznej wartości ok. 700 000 złotych. O ich przyznaniu zdecydują oddający głosy konsumenci oraz jury, w skład którego wchodzą m.in. Rafał Brzoska, prezes firmy InPost, Krzysztof Pawiński, prezes firmy Maspex, czy Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska.

„Herosi Polskiej Przedsiębiorczości – doceniamy właścicieli lokalnych sklepów” to tegoroczna odsłona, organizowanego co roku przez Grupę Eurocash, ogólnopolskiego konkursu skierowanego do właścicieli lokalnych sklepów spożywczych. Do II, trwającego właśnie etapu – głosowania klientów i obrad jury – zakwalifikowało się ponad 1 000 przedsiębiorców. Najwięcej zgłoszeń otrzymano z województwa mazowieckiego (115), śląskiego (105), podkarpackiego (92), lubelskiego (91) i wielkopolskiego (90). Spośród nadesłanych zgłoszeń aż 100 laureatów wybiorą zarówno głosujący internauci i niezależne jury, w skład którego wchodzą m.in. mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, Rafał Brzoska – prezes InPost, Krzysztof Pawiński – prezes firmy Maspex oraz grono ekspertów. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości niemal 700 tys. zł. Jury przyzna 75 nagród po 7 500 zł, a konsumenci 25 nagród po 5000 zł. Regulamin konkursu przewiduje możliwości otrzymania nagrody w obu głosowaniach – łącznie można wygrać więc nawet 12 500 zł.

Jestem przedsiębiorcą z wieloletnim stażem. Droga jaką pokonałem – a zaczynałem od składania komputerów i roznoszenia ulotek – nie zawsze była łatwa. Firma, którą zarządzam przeszła bardzo dużo by dostać się na sam szczyt. Doskonale rozumiem zarówno gorycz niepowodzenia jak i smak sukcesu. Dzisiaj z perspektywy czasu wiem, że bycie przedsiębiorcą to nie praca na kilka godzin w ciągu dnia. Przedsiębiorcą się jest całą dobę – z jednej strony trzeba prowadzić i rozwijać biznes, z drugiej dbać o swój zespół, klientów, kontrolować kwestie formalne, finansowe i orientować się w całym szeregu wielu różnych dziedzin. Mając tę wiedzę, dzisiaj staram się promować przedsiębiorczość i ją wspierać. Dlatego bardzo cieszę się, że mogę zaangażować się w projekt Eurocash – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

W konkursie biorą udział niezależni detaliści z całej Polski. Najwięcej wniosków złożyli przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod szyldem ABC (471), Groszek (201) i Lewiatan (117).

– Niezależne sklepy to dla nas bardzo ważny kanał dystrybucji i znaczący partner biznesowy. Właśnie tam konsumenci mogą znaleźć lubiane przez nich marki w pełnym asortymencie i konkurencyjnych cenach. Dlatego też siła tego segmentu i jego rozwój są dla Grupy Maspex bardzo ważne. Dla mnie osobiście bardzo satysfakcjonująca jest także świadomość tego, że biorę udział w promowaniu przedsiębiorczości i inspirujących postaw. Jest wiele rzeczy, które nas łączą i możemy się od siebie uczyć nawzajem np. budowania relacji ze swoimi klientami, czy społecznego zaangażowania  mówi Krzysztof Pawiński, prezes Maspexu.

 

Jak mogą głosować klienci sklepów biorących udział w konkursie?  

Aby oddać swój głos wystarczy zalogować się na stronie konkursowej i w wyszukiwarce odnaleźć swój ulubiony sklep, w który robimy codzienne zakupy. Głos na przedsiębiorcę prowadzącego sklep, w którym robimy zakupy możemy oddać w pięciu kategoriach: 

  • Odwaga biznesowa: osoby z tej kategorii podejmują odważne ruchy w prowadzonym przez siebie biznesie i nie zważają na przeciwności.
  • Motywacja do rozwoju: to kategoria dla osób, które wykazują się determinacją w swoich działaniach.
  • Innowacyjność: oznacza, że przedsiębiorcy wdrażają własne pomysły, inicjują praktyczne rozwiązania, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do ulepszenia i/lub unowocześnienia ich sklepu.
  • Wytrwałość w działaniu: W tej kategorii nagradzamy przedsiębiorców, którzy (często mimo wielu przeciwności) działają na rynku detalicznym od wielu lat.
  • Odpowiedzialność za innych: wyróżniamy tych, którzy regularnie wspierają inicjatywy społeczne, aktywnie uczestniczą w życiu społeczności (nie tylko poprzez wsparcie finansowe), uwzględniają dobro otoczenia, działają w trakcie epidemii poprzez np. zbiórki dla medyków czy wprowadzanie własnych dodatkowych zabezpieczeń w sklepie.

 

Lista sklepów i przedsiębiorców zgłoszonych w konkursie znajduje się TUTAJ.

 

Nagrody czekają również na głosujących w konkursie - do wygrania jest 25 ekspresów marki Tchibo Cafissimo Easy z zapasem kapsułek na trzy miesiące.

 

Lista nagrodzonych przedsiębiorców zostanie opublikowana po 6 września.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl

 Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych (FMCG). Spółka współpracuje z ponad 90 tys. klientów, z których aż 70 tys. stanowią niezależni przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy detaliczne w całej Polsce, których Eurocash wspiera w obszarze dystrybucji, marketingu, nowych technologii i edukacji. Grupa to również organizator znanych sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich takich jak: ABC, Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben. Firma, w oparciu o placówki franczyzowe i własne, rozwija Delikatesy Centrum – największą sieć supermarketów w Polsce.