teaser Brakuje rąk do pracy w logistyce! Akademia Umiejętności Eurocash podjęła się kształcenia przyszłych logistyków

23.04.2021 11:30

Brakuje rąk do pracy w logistyce! Akademia Umiejętności Eurocash podjęła się kształcenia przyszłych logistyków

Popyt na pracowników logistyki wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Według szacunków Konfederacji Lewiatan zatrudnienie w logistyce w 2021 r. może utrzymać się na poziomie z początku 2020 r., a nawet wzrosnąć o 4-5 proc. w skali roku.[1] W związku z tym, Akademia Umiejętności Eurocash postanowiła podjąć wyzwanie i przyciągnąć młode pokolenie logistyków, organizując „Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych”. Wzięło w nim udział aż 1396  uczniów z 40 szkół branżowych i techników w całej Polsce. Podczas Festiwalu uczestnicy mogli zastanowić się nad tym, jak chcieliby kształtować swoją ścieżkę kariery oraz poznać tajniki pracy w logistyce.

– Logistyka to kolejna po handlu detalicznym branża, którą Akademia Umiejętności Eurocash chce zainteresować młodzież wchodzącą na rynek pracy – mówi Agata Wrzecionowska-Dzierba, menedżer Akademii Umiejętności Eurocash. – Obie branże są bardzo rozwojowe i zmagają się ze stałym deficytem pracowników. Kiedy inni w czasach kryzysu tną zatrudnienie – handel i logistyka rekrutują. Celem naszego Wirtualnego Festiwalu było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, zawodów takich jak magazynier, planista łańcucha dostaw, administrator, planista transportu. Kształcimy również przyszłych kierowników magazynu oraz kierowników transportu. Mamy nadzieję, że w przyszłości uczniowie ci dołączą do Grupy Eurocash i razem z nami będą rozwijać i wspierać rynek handlu niezależnego w obszarze logistyki – dodaje Wrzecionowska-Dzierba.

II edycja Festiwalu podzielona była na 5 osobnych webinarów. Podczas nich uczniowie mogli dowiedzieć się:

  • jak planować ścieżkę kariery i szukać pracy – 2 części;
  • jak przygotować się do procesów i rozmów rekrutacyjnych;
  • jak wygląda specyfika pracy w branży logistycznej;
  • jakie są trendy i przyszłość tej branży.

Webinary prowadzone były przez trenerów Akademii Umiejętności Eurocash oraz pracowników logistyki z wieloletnim doświadczeniem w branży.

***

Akademia Umiejętności Eurocash od 10 lat nieprzerwanie dostarcza przedsiębiorcom nowoczesne narzędzia edukacyjne, wsparcie merytoryczne i praktyczną wiedzą przekazywaną w sposób przystępny i wygodny w formie on-line i off-line. Od początku epidemii prowadzi bezpłatne webinaria oraz warsztaty on-line dla właścicieli sklepów spożywczych z poradami ekspertów nt. szybko zmieniających się przepisów prawnych, np. związanych z prawem pracy czy regulacji i przepisów sanitarnych związanych z BHP w sklepie spożywczym. W 2020 roku w webinariach Akademii Umiejętności Eurocash wzięło udział ponad 23 tys. osób. W 2020 roku na platformie edukacyjnej Akademii Umiejętności Eurocash wykonanych zostało ponad 60 tys. kursów e-learningowych

 

[1] http://konfederacjalewiatan.pl/aktualnosci/2020/1/prognozy_221_bezrobocie_troche_wzrosnieGrupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.