teaser Oświadczenie Grupy Eurocash dotyczące epidemii koronawirusa

24.03.2020 11:15

Oświadczenie Grupy Eurocash dotyczące epidemii koronawirusa

Grupa Eurocash jest największym hurtowym dystrybutorem żywności w kraju. Każdego dnia docieramy do ponad 80 000 przedsiębiorców prowadzących małe i średnie sklepy detaliczne. Łącznie blisko 15% żywności sprzedawanej w polskich sklepach przechodzi przez nasze centra dystrybucyjne i hurtownie.

Skala naszej działalności nakłada na nas wyjątkową odpowiedzialność w kontekście trwającej właśnie epidemii koronawirusa. Naszym celem i misją społeczną jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw żywności do ludzi w całej Polsce. Proces ten przebiega płynnie i z zachowaniem najwyższych standardów dot. jakości, ponieważ nasze hurtownie i centra dystrybucyjne pracują aktualnie na zwiększonych obrotach. 

Naszym absolutnym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów – właścicieli sklepów, ich pracowników, a także pracowników Grupy. Dlatego Zarząd Grupy Eurocash powołał Zespół ds. COVID-19, który podejmuje strategiczne decyzje we wsparciu wszystkich obszarów biznesowych Grupy w tym zakresie.

Wprowadziliśmy odpowiednie procedury dot. pracy i higieny w naszych biurach, sklepach, hurtowniach i centrach dystrybucyjnych. Prowadzimy szeroką kampanię informacyjną skierowaną do naszych pracowników i klientów. Stworzyliśmy specjalne infolinie, organizujemy cykliczne webinaria Zarządu na temat epidemii. Pracujemy niezwykle intensywnie i jesteśmy do stałej dyspozycji naszych pracowników i klientów.

Z poważaniem,

Luis Amaral

Prezes Zarządu Grupy Eurocash

 Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.