Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu „Lokalnych herosów”

Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu „Lokalnych herosów”

Aż 417 inicjatyw zostało przyjętych do II etapu rywalizacji o 1,5 milion zł grantów w konkursie „Lokalni herosi - 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”. Najwięcej projektów zgłoszono w Małopolsce, Mazowszu i na Dolnym Śląsku. Duże zainteresowanie udziałem w projekcie Eurocash potwierdza, że właściciele sklepów małoformatowych są mocno zaangażowani w życie społeczności lokalnych.

Konkurs ma pomóc detalistom w utrzymywaniu dobrych relacji z lokalnymi wspólnotami. Przeprowadzone wcześniej na zlecenie Eurocash badania wykazały, że oprócz dobrej oferty to właśnie dobre relacje są konieczne do rozwoju sklepów małoformatowych. Wiemy, że prowadzenie sklepu to nie tylko biznes. Dlatego m.in. poprzez Akademię Umiejętności Eurocash, czy platformę eHurt do zdalnego zarządzania zamówieniami i finansami sklepów oraz program lojalnościowy Delikarta chcemy dać przedsiębiorcom wiedzę, czas i narzędzia niezbędne do wzmacniania relacji z lokalnymi wspólnotami.

Z nadesłanych inicjatyw wynika, że relacje te najczęściej są budowane poprzez sport, rozwój przestrzeni wspólnej i zaangażowanie w życie kulturalne. Nie brakuje jednak i takich przedsiębiorców, którzy chcą pomóc społecznościom np. poprzez wsparcie osób niepełnosprawnych lub inicjatywy ekologiczne.

O tym, kto ostatecznie dostanie grant, zadecyduje głosowanie Internautów, które odbędzie się poprzez stronę www.herosiprzedsiebiorczosci.pl między 15 sierpnia a 14 października br.

Jacek Owczarek, Członek Zarządu Grupy Eurocash

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają niemal 15 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

Kontakt dla mediów

Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu „Lokalnych herosów”

Andrzej Godewski
NBS Communications

agodewski@nbs.com.pl
888 651 564

Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu „Lokalnych herosów”

Jan Domański
Rzecznik Prasowy

Jan.Domanski@eurocash.pl
507 010 095

Załączniki

13-08-2018 Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu Lokalnych herosów.pdf

13-08-2018 Jacek Owczarek o zakończeniu I etapu Lokalnych herosów.pdf