teaser Eurocash odświeża markę własną Dobry Wybór

14.06.2016 07:15

Eurocash odświeża markę własną Dobry Wybór

Zawężenie oferty marki Dobry Wybór i jednoczesne wzmocnienie jej jakości, zmiana opakowań, eksponowanie pozytywnych cech produktów oraz nowa, spójna stylistyka – to główne elementy rozpoznawcze odświeżonej marki własnej Grupy Eurocash.

Dobry Wybór – wprowadzona na rynek w 2011 r. marka własna Eurocash – przechodzi w tym roku gruntowny rebranding. Pierwsza istotna zmiana to zmniejszenie liczby produktów z logo Dobry Wybór. Pod tą parasolową marką oferowanych będzie obecnie około 400 produktów w ramach 33 marek produktowych, podczas gdy dotychczas pod „parasolem” Dobry Wybór funkcjonowało prawie 600 produktów ponad 60 marek.

Oferta marki Dobry Wybór skupiać się będzie wyłącznie na sprawdzonych produktach, o konkurencyjnej jakości oraz dostępnych w atrakcyjnej cenie – wskazuje Łukasz Partyka, Dyrektor Działu Marki Własnej w Eurocash.

Tak jak dotychczas, produkty sygnowane logo Dobry Wybór będą dostępne we wszystkich formatach sprzedaży Grupy Eurocash, czyli zarówno w blisko 200 hurtowniach Eurocash Cash & Carry, jak i w kilkunastu tysiącach sklepów detalicznych zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich współpracujących z hurtownikiem (a więc w sklepach abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Gama, Euro Sklep czy Lewiatan) oraz m.in. na stacjach benzynowych zaopatrywanych przez Eurocash.

Odświeżona marka łączy ze sobą rozpoznawalną już wśród konsumentów nazwę (Eurocash zostaje przy nazwie marki parasolowej Dobry Wybór) i kolorystykę ze świeżym wizerunkiem oraz mocną ekspozycją fizycznych cech produktów. Na opakowaniach wyrobów i materiałach promujących markę własną Eurocash nie będzie już wizerunku Pani Ewy Wachowicz, która w ostatnich latach pełniła rolę ambasadorki marki. – Z przeprowadzonych przez nas ankiet i badań wynika, że przy wyborze marek własnych konsumenci kierują się przede wszystkim jakością produktów, ich składem, certyfikatami, czy samym producentem, a w mniejszym stopniu wizerunkiem znanej osoby. Od tej pory stawiamy zatem na jasną komunikację korzyści dla konsumentów i podkreślenie walorów produktów – wyjaśnia Łukasz Partyka.

Nowy wizerunek wiąże się naturalnie ze zmianą opakowań wszystkich produktów z portfolio marki. Wszystkie opakowania utrzymane będą w spójnej, nowoczesnej stylistyce, a wyraźnymi elementami nowego projektu będą wspomniane wyeksponowane walory produktów oraz korzyści z ich wyboru.

Produkty w nowych opakowaniach już pojawiają się w sieci dystrybucji Grupy Eurocash, a zgodnie z założeniami pełny proces rebrandingu zostanie przeprowadzony do końca 2016 r. Wówczas wszystkie produkty z logo Dobry Wybór będą dostępne już w nowych opakowaniach.Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.