teaser Delikatesy Centrum z płatnościami mobilnymi Android Pay

01.12.2016 11:30

Delikatesy Centrum z płatnościami mobilnymi Android Pay

Delikatesy Centrum jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce umożliwiła swoim klientom korzystanie z wygodnych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Dzięki współpracy z Google, nowa usługa jest dostępna w zarządzanej przez Grupę Eurocash sieci franczyzowej, obejmującej ponad 1000 placówek na terenie całego kraju.

Android Pay to aplikacja umożliwiająca łatwe, szybkie i przede wszystkim bezpieczne płatności bezgotówkowe za pomocą smartfona. Działa z urządzeniami wyposażonymi w technologię NFC z systemem operacyjnym Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszej.

Aby móc korzystać z płatności za pomocą Android Pay, wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, następnie przypisać do niej kartę kredytową lub debetową, która posłuży do realizacji płatności zbliżeniowych. Obecnie z Android Pay mogą korzystać osoby posiadające karty płatnicze Mastercard lub Visa wydane przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK. Niebawem lista banków umożliwiających płatności Android Pay ma się powiększyć.

Aby zapłacić za zakupy za pomocą Android Pay, nie trzeba uruchamiać aplikacji, wystarczy jedynie wybudzić telefon, a następnie należy przyłożyć urządzenie do terminala zbliżeniowego. Realizacja płatności zostanie potwierdzona sygnałem dźwiękowym lub wibracją telefonu. Transakcje do 50 zł nie wymagają autoryzacji, a płatności powyżej tej kwoty będą wymagały potwierdzenia kodem PIN na terminalu.

Uruchomienie nowoczesnej formy płatności mobilnych w sieci sklepów Delikatesy Centrum jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania klientów, którzy coraz chętniej korzystają z płatności bezgotówkowych, w tym mobilnych.

Jesteśmy jednym z pionierów we wdrażaniu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, wyznaczając nowe standardy w branży handlowej w Polsce, która jest dopiero drugim krajem w Europie, gdzie udostępniono płatności Android Pay. Klienci oczekują od nas nie tylko szerokiej oferty produktowej, ale również najwyższej jakości obsługi i nowych udogodnień. W rozwijaniu nowoczesnych terminali i dogodnych sposobów płatności, wpiera nas spółka z Grupy Eurocash – PayUp. Liczymy, że przy współpracy z renomowanym partnerem, jakim jest firma Google zwiększymy komfort naszych klientów i skrócimy czas przeznaczony na robienie codziennych zakupów – powiedział Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.